Kultura

Jestem Bogiem aktorzy – czy znasz wszystkich?

Jestem Bogiem aktorzy – czy znasz wszystkich?

„Jestem Bogiem”, w reżyserii Neila Burgera z 2011 roku, to mroczny thriller sci-fi, który rozgrywa się w świecie uzależniającego nootropiku o nazwie NZT-48. Główny bohater, Edward Morra (w tej roli Bradley Cooper), wpada w wir szokujących wydarzeń i walkę o przetrwanie w świecie, gdzie potencjał mózgu staje się jego największym atutem.

Zobacz też: Ostatni komers obsada – aktorzy

Aktorzy – pełna obsada

Obsada filmu „Jestem Bogiem” obejmuje szeroki zakres aktorów, w tym wiele znanych twarzy, którzy wcielają się w różnorodne postacie kluczowe dla fabuły tego thrilleru sci-fi.

  • Bradley Cooper jako Eddie Morra, główny bohater filmu, pisarz poszukujący natchnienia, który staje się użytkownikiem NZT-48, co zwiększa jego zdolności intelektualne.
  • Robert De Niro jako Carl Van Loon, wpływowy i zamożny przedsiębiorca, który angażuje Eddiego do specjalnego projektu biznesowego.
  • Abbie Cornish jako Lindy, była dziewczyna Eddiego, którą spotyka ponownie podczas swojej przemiany dzięki NZT-48.
  • Andrew Howard jako Gennady, rosyjski lichwiarz, który staje się problemem dla Eddiego pożyczając mu pieniądze.
  • Anna Friel jako Melissa, siostra Vernona i była żona Eddiego.
  • Johnny Whitworth jako Vernon, osoba, która wprowadza Eddiego w świat NZT-48.
  • Robert John Burke jako Pierce, postać związana z fabułą filmu.
  • Tomas Arana jako Man in Tan Coat, tajemnicza postać z filmu.
  • Darren Goldstein, Ned Eisenberg, T.V. Carpio, Richard Bekins, Patricia Kalember, Cindy Katz, Brian Anthony Wilson, Rebecca Dayan, Ann Marie Green, Damali Mason, Meg McCrossen, Tom Bloom, Nina Hodoruk, Tom Teti, Stephanie Humphrey, Joe B. McCarthy, Peter Pryor, Daniel Breaker, Chris McMullin, Dave Droxler, Luisina Quarleri, Piper Brown, Simon MacLean, Saxon Palmer, Stephen Sable, Caroline Winberg, Damaris Lewis, Martha Ann Talman, Robert Bizik – wszyscy ci aktorzy odgrywają różnorodne postacie drugoplanowe i epizodyczne, tworząc bogaty krajobraz świata filmu.

Moc przekraczająca ludzkie granice

Historia skupia się na Edwardzie, pisarzu przeżywającym kryzys twórczy, któremu życie wydaje się bezcelowe, a związek z Lindą, jego dziewczyną (grana przez Abbie Cornish), rozpada się. Jednak wszystko zmienia się, gdy poznaje Vernon, brata byłej żony, który wprowadza go w świat NZT-48 – narkotyku, który wydaje się odmieniać rzeczywistość.

Po zażyciu tej tajemniczej tabletki, Edward zyskuje dostęp do wszystkich swoich wspomnień, a jego umiejętności intelektualne i interpersonalne znacznie się zwiększają. Dzięki niesamowitym zdolnościom odnosi sukcesy, ale kiedy dostęp do narkotyku zostaje przerwany, zaczynają się kłopoty. Okazuje się, że wszyscy, którzy brali NZT, spotykają tragiczny los.

Edward, w desperacji, próbuje zdobyć więcej pigułek, ale droga do nich pełna jest niebezpieczeństw. Gdy jego życie staje na krawędzi, musi mierzyć się z groźnymi konsekwencjami bycia wciągniętym w mroczną grę, którą rozpoczęły śmiertelne wydarzenia związane z NZT-48.

Ostateczna konfrontacja

W ostatnich aktach filmu, Edward odnajduje sam w sobie siłę, aby stawić czoła ciemnym siłom, które zagrażają jego życiu i bliskim. Jego decyzje wskazują na osobisty rozwój oraz odwagę, by podjąć walkę o wolność, nawet jeśli oznacza to konfrontację z potężnymi osobami, które chcą wykorzystać moc narkotyku.

„Jestem Bogiem” eksploruje granice ludzkiego potencjału i cienkiej linii między geniuszem a zagrożeniem. Mocno uwikłany w emocje i działania, film oferuje pełną adrenaliny podróż przez świat, w którym prawdziwy geniusz staje się kluczem do władzy, ale także zagraża życiu samego posiadacza.

Źródło: Wikipedia.org

Sprawdź także: Trzy siostry film – poznaj fabułę

Udostępnij

O autorze

Redakcja playpoland.pl to pełna entuzjazmu grupa ludzi, która specjalizuje się w tematyce filmów, seriali i szeroko rozumianej rozrywce. Sprawdź nasze najnowsze artykuły!